Branża budowlana rozkwita się bardzo szybko. Popyt na usługi budowlane nie zmniejsza się, a przedsiębiorstw oferujących swoje usługi w tej branży nieustannie przybywa. Aby podołać stale wzrastającemu zapotrzebowaniu na materiały budowlane, hurtownie muszą niezwykle dokładnie zaplanować swój asortyment. Najlepiej dla klienta byłoby, gdyby można było całościowo zaopatrzyć się w materiały potrzebne do budowy domu – od tradycyjnej cegły, aż do wyposażenia łazienek czy kuchni. Oczywiście szukając właściwych materiałów budowlanych oprócz dobrej jakości, należy zwracać także uwagę na cenę. Budowa domu na pewno nie jest małym wydatkiem i w takiej sytuacji liczy się każdy grosz. Dlatego warto rozejrzeć się na rynku budowlanym i wybrać odpowiednią hurtownię, która oferuje pełen asortyment, dobrej jakości produkty budowlane oraz rozsądną cenę. Te wszystkie punkty sprawią, że niełatwe zadanie jakim jest wybudowanie własnego domu, stanie się choć odrobinę łatwiejsze. 

Z czego buduje się dom?

Wiele ludzi musi podjąć ważną, życiową decyzję jaką jest wybudowanie lub zakup własnej nieruchomości. Kiedy już zdecydują się na budowę, oprócz wielu formalności muszą zmierzyć się ze znalezieniem dobrych fachowców oraz kupnem niezbędnych materiałów budowlanych. Istotne, aby nieruchomość od samego początku powstawała z odpowiednich, wytrzymałych produktów, które zapewnią niezawodność i funkcjonalność przez lata. Po wybudowaniu domu nowy właściciel z pewnością chciałby mieć możliwość się do niego wprowadzić i bezproblemowo mieszkać, zamiast troszczyć się o potencjalne naprawy i następne remonty. Dlatego już na etapie planowania zakupów należy wybrać dobrą hurtownię, w której przyszły właściciel domu będzie mógł kompleksowo się zaopatrzyć. Jakie produkty są potrzebne przy stawianiu fundamentów? Najważniejsze z nich to:
  • cement,
  • piasek,
  • stal zbrojeniowa,
  • bloczki betonowe.
Z pewnością, nie można również zapomnieć o materiałach do ocieplenia fundamentów, rurach kanalizacyjnych, foliach do fundamentów i wiele innych. Z każdym kolejnym etapem budowy domu takich materiałów będzie znacznie więcej. W kolejnych krokach niezbędne będą cegły lub pustaki, zaprawy, rury i kable do przyłączy, drewniane belki czy inne materiały do budowy dachu. Lista jest naprawdę obszerna i o ile beton można zamówić w profesjonalnej wytwórni, tak wszelkiego rodzaju kable, rury, folie, tynki można kupić w hurtowni budowlanej.

Wykończenie wnętrza domu – najistotniejsze materiały

Kiedy zakończy się podstawowy etap budowy domu, dostaniemy wszelkie pozwolenia oraz niezbędne przyłącza zostaną już podłączone można przejść do kolejnego kroku czyli wykończenia wnętrz. Uważa się, że jest to najdroższy moment budowy nowego domu. Bez wątpienia wszystko zależy od kupionych produktów oraz wizji właścicieli. Niektórzy chcą wyremontować całość i dopiero wtedy wprowadzić się do takiego domu, inni natomiast robią to etapami remontując kolejne pomieszczenia już po przeprowadzce. Materiały niezbędne przy wykańczaniu domu również można znaleźć w dobrej hurtowni budowlanej, są to:
  • farby,
  • podłogi,
  • armatura łazienkowa,
  • płytki,
  • listwy,
  • grzejniki.
Z pewnością ta lista potrzebnych produktów jest o wiele dłuższa i uwazględnia ona zarówno produkty, przy których niezwykle istotna jest jakość jak np. podłogi oraz takie, przy których nie jest ona ptrzebna, czyli np. taśma malarska.

Gdzie kupować materiały budowlane?

Chcąc zakupić w produkty budowlane zazwyczaj możemy wybrać jedno z trzech rozwiązań: sklep budowlany, hurtownia budowlana lub market. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje wady i plusy, które warto dokładnie rozważyć. Market budowlany ma bardzo szeroki wybór, ale nie zawsze można znaleźć tam materiały renomowanych producentów. Zazwyczaj też jakość obsługi klienta jest gorsza niż w sklepie. Hurtownia natomiast, oferuje trochę mniejszy asortyment niż market, ale zdecydowanie bardziej troszczy się jakość obsługi klientów, częściej też możemy liczyć na profesjonalną radę. Jeśli chodzi o sklep budowlany to jego najważniejszą korzyścią jest to, że można go spotkać w niewielkich miejscowościach jak np. Kartuzy – materiały budowlane. Często market, lub hurtownia znajdują się w dużych miastach. Niestety minusem sklepu budowlanego jest to, że możemy napotkać tam zdecydowanie wyższą ceną oraz mniejszym wyborem. Sklepy budowlane często oferują doskonałą jakość produktów i często służą fachową radą. Z tego powodu wybierając odpowiednie źródło zaopatrzenia warto zrobić rozeznanie w okolicy, oraz sprawdzić dostępność niezbędnych produktów. Jeżeli nieruchomość położona będzie w małej miejscowości, gdzie trudno o miejsce gdzie można kupić materiały, warto pojechać do dużego miasta. Budowa domu jest inwestycją na wiele lat, z tego powodu warto zadbać, aby materiały z jakich będzie zbudowana były bardzo dobrej jakości.