Beton znajduje zastosowanie na każdej budowie, tworzy się z niego elementy nośne, oraz drogi. Co warto wiedzieć na jego temat i jaki jego typ kupić? Kiedy wykorzystać beton zwykły, a kiedy powinniśmy znaleźć firmę robiącą beton towarowy? Jeśli jesteś na etapie budowy biura to ten artykuł będzie zdecydowanie dla Ciebie.

Spis treści:

Czym różni się beton towarowy od betonu zwykłego?

Główną różnicę stanowi formuła tego wyrobu. Beton zwykły jest bardziej miękki niż beton towarowy. Ten pierwszy robiony jest z mineralnego kruszywa skalnego, przykładowo piasku, żwiru i grysu, który jest połączony z cementem. Beton towarowy spełnia konkretne standardy i jest o wiele bardziej trwały. W jego składzie znajdują się zawsze 2 typy kruszyw – drobne i grube, cement i woda, co więcej dodatki uszlachetniające. Dzięki temu jest bardzo elastyczny.Ponadto beton zwykły przeważnie wyrabiany jest na budowie tuż przed zastosowaniem, a beton towarowy tworzony jest na węzłach betoniarskich na przykład w województwie Mazowieckim i transportowany na budowę w przeznaczonych do tego betonowozach. W rezultacie beton zwykły jest wykorzystywany w innych miejscach niż ten towarowy.

beton towarowy dowieziony na budowę

Jak powstaje beton towarowy i kiedy go wykorzystać?

Wytwarzanie betonu towarowego dzieje się w zasadzie automatycznie. Maszyna wymierza odpowiednie proporcje i dodaje odpowiednią ilość poszczególnych surowców. W związku z tym beton towarowy za każdym razem ma identyczną formułę, prawidłową konsystencję oraz twardość. Nie ma także możliwości pomyłki przy jego produkowaniu. Wyrabiany jest on przez producenta i jako gotowy wyrób transportowany na budowę.Z uwagi na fakt, że beton towarowy jest niewiarygodnie trwały i jego koszt nie jest zawyżony, to wykorzystywany jest praktycznie na każdej budowie. Konstruując biuro o wiele bezpieczniej jest zamówić gotowy beton towarowy od firmy produkującej go i nie ryzykować z samodzielnym robieniem w betoniarce betonu zwykłego.

wylewanie betonu towarowego

Skąd wziąć beton towarowy?

Ponieważ beton towarowy jest niezmiernie popularnym tworzywem, na rynku mamy multum firm produkujących go. Koniecznie pamiętaj aby sprawdzić komentarze o producencie, przed zrobieniem zakupów. Nie ulega wątpliwości, że godny zainteresowania beton towarowy znajdziesz w województwie Mazowieckim. Tu liderem na rynku jest Bet-Bud – produkcja betonu. Zdecydowana część specjalistycznych wytwórni betonu może się pochwalić certyfikatami od niezależnych instytutów, na przykład przez System Zakładowej Kontroli Produkcji albo Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Zwróćcie również uwagę na to czy producent, od którego chcecie zakupić beton, przywozi towar do Twojego miasta. W tej sprawie na pewno nie zawiedziesz się na firmie Bet-Bud Sokołowa Podlaskiego.