Urządzając pomieszczenie czasami wybór mebli jest wyjątkowo trudny. Szczególnie że w sklepach dostępne są nie tylko rozmaite modele, ale też materiały. Wciąż jednak wyjątkowo chętnie wybierane są meble metalowe. Choć kojarzą się one przeważnie z nowoczesnymi wystrojami, to mogą być z powodzeniem wykorzystywane w większości pomieszczeń, a dodatkowo są niezwykle funkcjonalne. Z jakiego względu warto postawić na meble z metalu?

Partnerem tekstu jest producent metalowych mebli z Warszawy – Stalovnia.

Spis treści:

Metalowe meble – z jakich względów opłaca się na nie zdecydować??

Metalowe meble niosą wiele korzyści, z tego powodu warto mieć je w swoim salonie.

  • Meble z metalu charakteryzują się dużą wytrzymałością. Materiał jest odporny na rozmaite uszkodzenia, dzięki czemu zakup mebli z metalu będzie świetną inwestycją na lata.
  • Metalowe meble można wygodnie czyścić. Utrzymanie metalu w czystości oraz zachowanie odpowiedniej higieny nie jest skomplikowane. Nie są wymagane także żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, jak na przykład impregnowanie czy stosowanie dopasowanych kosmetyków pielęgnacyjnych.
  • Metal sprawdza się w rozmaitych wnętrzach. Meble z metalu można zestawiać z różnymi materiałami oraz są uniwersalne.
  • Meble z metalu spotykane są w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Nie trzeba ograniczać się do jednego koloru – w sklepach dostępne są czarne, białe czy kolorowe warianty.

metalowa półka

Wystrój wnętrz – w jakich stylach pasuje metal?

Metalowe meble sprawdzają się w każdym wnętrzu – liczy się tylko oryginalność projektanta. Zwykle jednak wykorzystywane są w prostych i minimalistycznych stylach.

  • Styl nowoczesny to między innymi duża prostota oraz brak wyszukanych dekoracji. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do pomieszczenia będą właśnie meble z metalu.
  • Minimalistyczne wnętrze wyróżnia się wszechstronnymi i uporządkowanymi przestrzeniami. Nie ma miejsca na żadne zbędne dodatki, a każdy przedmiot czy mebel powinien być funkcjonalny. Meble metalowe wybierane do minimalistycznego wnętrza najczęściej mają szary, biały lub czarny kolor.
  • Styl industrialny na pierwszy rzut oka kojarzy się ze starymi fabrykami. Meble industrialne powinny być oryginalne oraz niepowtarzalne. Doskonale sprawdzą się więc metalowe meble.

Z czym można efektownie połączyć metalowe meble?

Metalowe meble zwykle charakteryzuje prostota. Materiał będzie się estetycznie prezentował zestawiony z surowym drewnem – na przykład z akacją czy dębem. Meble z metalu często posiadają też szklane elementy – dodaje to konstrukcji lekkości.