Nie da się zaprzeczyć, że drewniane okna mają swój urok. Drewno jest materiałem, który pozwala uzyskać naprawdę ładny estetycznie efekt. Okna drewniane są produktem dosyć drogim i wymagającym należytej konserwacji. Ich obróbka jest również wymagającym czasu zajęciem.

Mimo ceny i wymagań jakie drewno nakłada na posiadacza, wciąż nie brakuje chętnych na tego typu rozwiązanie.

Obecnie, kiedy mamy do czynienia z modernistycznym stylem budownictwa, trzeba dużo wyobraźni by dopasować drewniane okna do całościowego wyglądu budynku. Okna drewniane w Krakowie bowiem, kojarzą nam się głównie ze starszymi budynkami. Ale mogą się również elegancko komponować w nowoczesnym designie.

Spis treści:

Jak dopasować drewniane okna do domu?

Modernistyczne budownictwo cechuje się specyficznymi formami architektonicznymi. Zwraca się uwagę na niestandardowe bryły. Posiadacze mieszkań budowanych w nowoczesnym stylu kładą nacisk na przestronne witryny, które pozwalają dobrze doprowadzić słońce do wnętrza. W tym celu wykorzystuje się dużo szkła i kreuje przeszklone przestrzenie.

Nowoczesne budownictwo wysoko stawia również ekologię i wydajność energetyczne(ą) domostwa. Istotne jest to z jakich materiałów i przy użyciu jakich technik budynek powstaje.

Drewno jako naturalny surowiec mogłoby się dobrze wkomponowywać w ten tok myślenia. Przecież jest bezemisyjne i w stu procentach naturalne. Ale charakterystyczne kolory i faktura, które cechują okna drewniane nie będą pasować do każdego projektu.

Najlepszym wyjściem z sytuacji jest wiedzieć już na etapie projektowania, że chcemy posiadać drewniane okna. Wtedy całość można zorganizować w taki sposób, aby cel ten zrealizować.

Modernistyczne budowle i oldschoolowe wykończenia – jak je połączyć?

Obecne budownictwo często bazuje na tworzywach sztucznych. Można z nich stworzyć przedmioty i dodatki o wybranym kształcie. Jeśli chodzi o okna, które instaluje się w nowo wybudowanych domach przeważnie są to okna PCV. Są one stosunkowo tanie, a także łatwe w montażu i niewymagające wiele pracy już po założeniu.

Kiedy wymyślimy sobie okna drewniane jako zwieńczenie naszego domu, jak wspomniano, warto mieć plan jak je zagospodarować. Wygląd domu powinien być spójny, wszystkie elementy powinny tworzyć całość – jak puzzle. Dlatego dopasowując okna drewniane trzeba wziąć pod uwagę wygląd wewnętrzny oraz zewnętrzny mieszkania.

Specjalista prawdę ci powie

Aby mieć szerszy wachlarz rozwiązań warto skontaktować się z ekspertem. Osoby zajmują się architekturą zarobkowo z pewnością będą w stanie doradzić zadowalające rozwiązanie.

Przeważnie takie osoby mają w głowie kilka różnych sposobów na realizację projektu. Warto podążać za ich doświadczeniem i zapozanć się z ich spojrzeniem.