Przedszkole spełnia bardzo ważną rolę w rozwijaniu najmłodszych. To w tym miejscu najczęściej mają pierwszy kontakt z równolatkami. Przedszkole organizuje dzieciom szereg aktywności starając się uczyć i rozwijać poprzez zabawę.

Jeśli chcemy by nasze dziecko rosło harmonijnie i wszechstronnie się rozwijało powinniśmy zdecydować się na właściwe przedszkole. Aktualnie szukając przedszkola w Gorzów można się spotkać z bardzo urozmaiconą ofertę.

Harmonogram zajęć można bez problemu dopasować do zainteresowań pociechy. Bazując na programie przedszkola w Gorzów warto się przyjrzeć typowemu dniu spędzonym przez najmłodszych.

Spis treści:

Ile czasu spędza dziecko w przedszkolu?

Dziecko na etapie usamodzielniania się spędza w przedszkolu sporo czasu. Gdy rodzice pociechy są w pracy nad dobrem dziecka sprawują opiekę pracownicy przedszkola. Dzięki nim, pod nieobecność rodziców młody człowiek ma możliwość lepiej poznawać świat.

Zapisując dzieci do przedszkola w Gorzów rodzic otrzymuje gwarancję, że dziecko spożytkuje swój czaswłaściwie. Mowa o 8-10 godzinach dziennie – tyle około trwa dzień w przedszkolu.

W tym czasie opiekunowie starają się inspirować i rozbudzać wyobraźnię. Odbywa się to przy użyciu różnego typu gier i zabaw oraz pomocy naukowych.

W przedszkolu dzieci mogą rozwijać się poprzez ruch, taniec, śpiew i muzykę. Coraz częściej też młodzi ludzie mają opcję nauki języków obcych. Powstają również przedszkola specjalistyczne – skupione na przykład na sporcie, sztuce bądź językach obcych.

Przedszkole – co między posiłkami?

Typowy dzień w przedszkolu ma miejsce zgodnie z programem przygotowanym przez wychowawców. Uczy to najmłodszych dyscypliny i organizacji. Rosnąca osoba musi odpowiednio się odżywiać, w związku z tym nie powinno dziwić, że aktywności rozłożone są między posiłkami.

Pierwszy okres gier i zabaw mamy zatem przed śniadaniem. Po przybyciu do przedszkola dzieci witają się wzajemnie i mają czas na zabawę. Następnie cała grupa konsumuje, które niejako kończy pierwsze aktywności.

Po zabawie i śniadaniu pora na zajęcia wychowawczo-dydaktyczne. Ich przebieg często się zmienia, tak by dzieci nie czuły monotonii. Są to zajęcia z zakresu gimnastyki ogólnorozwojowej, rytmiki, poznawania liter czy zajęcia językowe. Ten czas jest zakończony drugim śniadaniem – po wysiłku trzeba uzupełnić energię.

Przedszkola w Gorzów kładą też duży nacisk na spędzanie czasu na zewnątrz. Spacery, wyjścia do parków lub lasów nie tylko pozwalają zdrowo spędzić czas, ale dają również możliwość poznania bliżej natury. Po harcach następny posiłek – tym razem obiad.

Po obiedzie dzieci często ucinają sobie drzemkę. Natomiast po pobudce znowu jest czas na zabawę i naukę inspirowaną przez wychowawców.

Jakie cechy powinno mieć dobre przedszkole?

Wybór właściwego przedszkola to nie lada wyzwanie. Trzeba uwzględnić nie tylko zainteresowania i predyspozycje dziecka, ale także opinie przedszkola, zakres możliwości i poziom bezpieczeństwa.

Dzieci w wieku przedszkolnym wymagają dużo uwagi, dlatego należy mierzyć w nieco mniejsze grupy, gdzie dziecko otrzyma więcej uwagi.

Dobrze też, by przedszkole osiągało dobre wyniki w kształceniu dzieci. Pierwsze społeczne interakcje bez wątpienia wywrą duży wpływ na dalszy rozwój pociechy.