Często przeglądając oferty pracy można spotkać napomknienia o sile pracy drużynowej. Mityczny wręcz team spirit, rzeczywiście potrafi czynić cuda i osiągać pożądane wyniki. Dobrym przykładem jest tu sport – dobra atmosfera w szatni już nie raz przełożyła się na efektywność na boisku, parkiecie czy lodowisku.

W związku z tym managerowie coraz częściej decydują się na organizację różnego rodzaju wyjść czy wyjazdów integracyjnych. Wspólne spędzanie czasu buduje więź pomiędzy uczestnikami zespołu, co znacznie może przekładać się na ich wydajność. Imprezy integracyjne Mazury to jedna z dróg do osiągania wyznaczanych celów biznesowych.

Spis treści:

Mocna i zżyta grupa – podstawa efektywności

Silnagrupa to często fundament do sukcesu danych firm. Współpraca pozwala na osiąganie znacznie lepszych wyników niż praca zespołowa. Nic dziwnego zatem, że przełożeni w różny sposób starają się ją kreować.

Jedną z metod dążących do budowy mostów między pracownikami są różne wyjazdy czy wspólne spotkania. Imprezy integracyjne potrafią tworzyć znajomości, które wykraczają daleko poza trywialne znajomości z pracy. Niejednokrotnie powstają wieloletnie przyjaźnie.

Atmosfera, którą pomagają wytworzyć imprezy integracyjne Mazury daje szansę zjednania grupy i sprawienia by była ona wydajniejsza. Zżyci z sobą pracownicy są zdolni do osiągania na prawdę wysoko postawionych celów.

Poprzez sport, towarzystwo i wspólną rozrywkę pracodawcy mogą wyciągać od pracowników maksimum ich możliwości. Imprezy integracyjne są też dobrą okazją do poznania i otwarcia się, zwłaszcza nowych pracowników.

Jak zorganizować perfekcyjny wyjazd integracyjny?

Wyjazdy integracyjne mogą mieć różny charakter. Jednak przeważnie przyświeca im podobny cel. Według badań najlepszym rozwiązaniem wydaje się zorganizowanie go w sposób zróżnicowany.

Zapewnienie zespołowi wrażeń, szczypta rywalizacji, a wszystko zwieńczone wspólną {kolacją|biesiadą] brzmi jak sposób na sukces. Jakie atrakcje można wprowadzić w ramach takiej eskapady?

Imprezy integracyjne klarują się jako wspaniała alternatywa dla wszystkich organizatorów. Przykładowo w niewielkiej mazurskiej miejscowości Krutynia, pracodawcy i pracownicy mogą liczyć na spokój i wyobcowanie się od technologii.

Gospodarze lokalnych obiektów pilnują by każdemu dostarczyć wrażeń. Możliwe są spływy kajakowe czy wycieczki rowerowe po fantastycznych mazurskich lasach. Ponadto uczestnicy mogą się sprawdzić we wspinaczce czy off-roadowych jazdach samochodami terenowymi bądź quadami.

Gry w parku linowym, czy paintball to za to kwintesencja kooperacji i krzewienia drużynowych postaw. To w trakcie takich wydarzeń najlepiej docierają się członkowie zespołów.

Dzień pełen ciekawostek wieńczony jest zazwyczaj wspólnym ogniskiem i biesiadowaniem do nocy. Często z takich imprez pracownicy powracają odmienieni, a ich praca ulega drastycznej zmianie.

Co warto wiedzieć przed organizacją imprezy integracyjnej?

Stawiając na organizację wyjazdów integracyjnych warto brać pod uwagę różne elementy. To, na ile może sobie pozwolić organizator określa przede wszystkim budżet.

Kolejną sprawą jest skład zespołu. Warto uwzględnić ile osób, w jakim wieku i jakiej płci jest w zespole.

Imprezy integracyjne bez wątpienia mogą być dla wszystkich. Trzeba jedynie odpowiednio dobrać akcenty.