Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że LPG jest kojarzone głównie z silnikami benzynowymi. Nie należy się temu dziwić, ponieważ mamy do czynienia z niezwykle popularnym rozwiązaniem, na które decyduje się mnóstwo osób doceniających ekologiczną jazdę oraz znaczne zmniejszenie kosztów za paliwo. Warto jednak zauważyć, że można pokusić się także na inne rozwiązanie, jakim jest instalacja gazowa do diesla. Czy ma to sens? Jakie korzyści wynikają z LPG do diesla? Zapraszamy na krótkie oprowadzenie po tym zagadnieniu.

Dla kogo skorzystanie z usług Elpigaz jest najbardziej opłacalne?

Elpigaz, czyli LPG do diesla, to rozwiązanie, które teoretycznie rzecz ujmując można zamontować w praktycznie każdym samochodzie, rzecz jasna napędzanym ropą. Warto jednak mieć świadomość, że technologia ta nie będzie korzystna dla wszystkich pojazdów. Opłaca się zastanawiać się nad zamontowaniem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla wtedy, gdy nasz samochód posiada stosunkowo duży silnik. Diesel LPG nie sprawdzi się w wypadku mniejszych, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to po prostu nieopłacalne i nieszczególnie komfortowe w codziennej eksploatacji. Z kolei samochody dysponujące większymi silnikami oraz TIR-y nie powinny mieć problemu z doskonałym przyswojeniem LPG do diesla.

Czy warto zamontować LPG do diesla?

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że diesel LPG jest bardzo egzotycznym rozwiązaniem jak na polskie warunki. Nie jest stosowany szczególnie często – a szkoda! Instalacja gazowa do diesla jest bowiem świetną inwestycją, która dysponuje obszernym szeregiem zalet. Na ich czele jest przede wszystkim ekonomiczna i ekologiczna jazda, a także generowanie znacznie mniejszej ilości hałasu. Dlatego warto zdecydować się na to rozwiązanie.