Spraw by system nawadniania spełniał w 100% swoją funkcję, dzięki zaspokajaniu potrzeb roślin za pomocą optymalnej ilości wody. Czasem trudno to ocenić jaką ilością wody dbać o rośliny, w skrajnych momentach rośliny otrzymują zbyt dużą lub zbyt małą ilość wody.

Dlaczego system nawadniania jest przydatny?

Najlepiej współpracować z profesjonalistami, którzy zaproponują odpowiednie rozwiązanie i dopasują wszystko do potrzeb Twoich i roślin. Przedsiębiorstwo Watermil pomoże Ci w tym zakresie, doskonale wiedzą co rośliny potrzebują. Pomogą Ci w dbaniu o Twój ogród, opierając się na swoim 35 letnim doświadczeniu. Istotne jest, by teren był odpowiednio nawodniony, dzięki czemu masz pewność, że każda roślina będzie równomiernie zadbana i otrzyma identyczną ilość wody.

Ważne jest by sadzić rośliny w strefach. W każdej ze stref powinny znajdować się rośliny ze spokrewnionych gatunków. Ja wiadomo, każda roślina ma inne potrzeby. Ten system powoduje, że rośliny spokrewnione, znajdujące się w tej samej strefie otrzymają wystarczające nawodnienie. Wiadomo, że inne wymagania co do wilgotności ma trawa, róże i przykładowo cyprysiki.

Nowoczesny system nawadniania po zaprogramowaniu zadba o twoje rośliny z odpowiednią dokładnością. Możesz zastosować ten system nawadniania ogrodów na działkach każdego rozmiaru. Odpowiednie części instaluje się przy pomocy rur zamontowanych pod ziemią, które są podłączone do ujęcia wody. Moc ciśnienia zależy od wielkości rur oraz od dystansu w stosunku do ujęcia wody, systemy nawadniania można podłączyć do kranu lub studni z pompą. Bardzo ważne by centrum nawodnienia znajdowało się w centralnej części ogrodu. System nawadniania nadzoruje przez specjalny sterownik, który podczas instalacji jest dopasowywany do oczekiwań klienta.

system nawadniania w twoim ogrodzie

Komu polecamy systemy nawadniające?

Zautomatyzowany system nawadniania jest przeznaczony dla osób, które są zabiegane i nie mają czasu, by dbać o swój ogród. Oczywiste jest, jak trudna bywa samodzielna pielęgnacja naszych kwiatów. Jest to także bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób, które nie mają pojęcia o pielęgnacji roślin, ale chcą by rośliny na ogrodzie rozkwitały. Jest to z pewnością kusząca alternatywa dla ręcznego podlewania, którą warto rozważyć. Znajdą zastosowanie w przydomowych ogródkach jak i na dużych boiskach. Ważną sprawą jest ciśnienie, które stosujemy w systemie podlewania. Rośliny dostają wodę wedle ich potrzeb za pomocą odpowiednich końcówek nawadniających- zraszaczy, mikro zraszaczy lub linii kroplujących. Jak widać jest tu duży wybór, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyne, co powinieneś zrobić, to kontrolować 2 razy do roku instalację, ze względu na gromadzące się tam zanieczyszczenia. Jest to niewielki wysiłek w porównaniu do korzyści.