Zakup idealnych drzwi bywa skomplikowany. Bardzo dużą popularnością cieszą się przede wszystkim drzwi drewniane – szczególnie marek Porta i DRE. Aby jednak odpowiednio je dobrać, przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę parę najważniejszych kwestii. Jak dopasować drzwi z drewna? Który rodzaj oraz firma będą najlepsze? 

Partnerem tego wpisu jest firma https://greenstep.pl/drzwi/ – sprzedawca drzwi marek Porta i Dre.

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe – które będą odpowiednie?

Aby lepiej zauważyć różnice między drzwiami przylgowymi a bezprzylgowymi, na wstępie dobrze jest dowiedzieć się czym jest przylga. Jest to niewielki uskok, znajdujący się na bocznej krawędzi. Właśnie dlatego drzwi przylgowe lekko nachodzą na ościeżnicę i przylga nie jest widoczna. Charakteryzuje je przede wszystkim standardowy wygląd, a także widoczne zawiasy, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w większości wnętrz. W przeciwieństwie do nich drzwi przylgowe wtapiają się w ścianę na równo z ościeżnicą. Prezentują się wyjątkowo nowocześnie i minimalistycznie. Co więcej, optycznie zwiększają przestrzeń, z tych względów są wybierane na niewielkie powierzchnie.

Czy drzwi przeszklone będą dobrym wyborem?

Na rynku można znaleźć dwa warianty drzwi – pełne oraz z szybą. Na pewno drzwi z szybą prezentują się lekko i dostarczą światło do pomieszczenia, dlatego dobrze jest je wybierać szczególnie do niewielkich przestrzeni. Przeszklone drzwi świetnie sprawdzą się przykładowo w dużym salonie lub łazience. Z kolei pełne drzwi gwarantują większą prywatność oraz izolację akustyczną i termiczną – wybierane są najchętniej na przykład do sypialni.

Który rodzaj drewna warto wybrać?

W sklepach dostępne są nie tylko rozmaite rodzaje drzwi z drewna, ale także wiele gatunków drewna. Który wybrać?

Drewno dębowe

Drewno z dębu to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie. Charakteryzują się zwłaszcza dużą odpornością – to rozwiązanie na długie lata. Drzwi dębowe mogą stosunkowo dużo kosztować, niemniej wiąże się to z ich najwyższą jakością.

Drzwi olchowe

Drewno olchowe nie jest ciężkie, dzięki czemu drzwi będą przede wszystkim łatwe w transporcie. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie nie będzie narażone na złe warunki zewnętrzne. Drzwi olchowe wyróżniają się estetycznym, delikatnym zabarwieniem, który sprawdza się w większości wnętrz.

Drzwi z drewna sosnowego

Drzwi z sosny komponują się z większością pomieszczeń. Sosna to niedrogie i łatwe do obróbki drewno. Drzwi można malować, nie tylko po to, aby nadać im wybrany kolor, ale także, żeby uchronić je przed uszkodzeniem.

Postaw na najwyższą jakość i wybierz dobrą firmę

Podczas wybierania najlepszych drzwi nie należy pomijać ich firmy DRE i Porta. Warto wybierać jedynie sprawdzonych producentów, jak na przykład Porta lub DRE. Marki wyróżniają się ugruntowaną pozycją na rynku oraz profesjonalnie podchodzą do najdrobniejszych szczegółów. Klienci mogą oczekiwać wysokiej jakości produktów oraz fachowej obsługi klienta.