Nawadnianie ogrodów to sposób, dzięki któremu nasza zielona przestrzeń może cieszyć się doskonałym wyglądem w każdej porze roku.  Przed zabraniem się za nawadnianie ogrodu powinno się znać kilka porad, które sprawią, że nawadnianie będzie korzystne. Żaden ogrodnik nie chciałby stracić swoich zbiorów ze względu na przelanie czy niewystarczające podlanie roślin. Stworzyliśmy ten poradnik, aby pomóc Ci zrozumieć jaki jest najlepszy najefektywniejszy sposób na podlewanie roślin. Poruszymy także sprawę powrzechnych mitów dotyczących nawadniania.

Artykuł został napisany na podstawie informacji zaczerpniętych ze strony internetowej firmy Watermil – nawodnienia
[HREF
.

Jak uniknąć komplikacji – spraw, by liście były suche

Wydawać by się mogło, że to dobry znak, gdy cała roślina jest wilgotna. Nic bardziej mylnego. Należy uczulić się na fakt, że mokre liście rośliny, zwłaszcza latem, mogą powodować różne problemy w przyszłości. Mokre liście prędzej czy później przeobrażą się w chore. Ze względu na długi kontakt z wodą możemy być przekonani, że będą one miały chorobę grzybiczą. Mokrym liściom wystawionym na pomieniowane słoneczne grożą oparzenia. Pamiętaj, aby kilka razy utwierdzić się, czy system nawadniania, który położyłeś nie spowoduje, że liście będą mokre. To właśnie dlatego w wielu wypadkach warto wykorzystać nawadnianie kropelkowe.

Czy warto nawadniać ogród w upalne dni?

Zagadnienia związane z trybem nawadniania ogrodu to jedne z najczęstszych, które frapują ogrodników. Jak zaplanować nawadnianie, by nie martwić się o zbiory? {Przede wszystkim|Co najważniejsze -) pamiętajmy o nawadnianiu w godzinach, kiedy ziemia jest stosunkowo zimna i nie ma słońca, które mogłoby wyparować wodę. Nawadnianie roślin pomiędzy 10:00 a 18:00 może niestety doprowadzić do zmarnowania około 30% wody – zostanie ona wyparowana. Wobec tego, by mieć pewność, że woda się nie zmarnuje – nawadniajmy swoje zbiory wcześnie rano lub późnym wieczorem. Nawadnianie rankiem ma dodatkową, ważną mocną stronę. Przygotowujemy wtedy plony do nadchodzącej w trakcie dnia suszy. W tym momencie warto rozważyć systemy nawadniania ogrodów – umożliwią one nam nie martwić się, że zapomnimy nawodnić nasze rośliny.

Mity, przez które możemy zabić nasze rośliny

Dzień wcześniej padało, więc dziś nie podlewasz swoich roślin? Nic bardziej mylnego. Przemyśl, czy deszcz utrzymywał się przez cały dzień, czy padało jedynie chwilę. Mały deszcz nie nawodni twoich zbiorów. Przeświadczenie, że lekki deszcz odpowiednio nawodnił nasze rośliny może doprowadzić do ich obumarcia.