Ból głowy to bolączka, która martwi wiele osób. Z reguły zjawia się w najmniej oczekiwanym momencie i pozostaje z nami na zdecydowanie dłużej, niż byśmy tego chcieli. Co zrobić w sytuacji, gdy ból głowy towarzyszy nam zdecydowanie zbyt często oraz uniemożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie? Dobrym rozwiązaniem może być rezonans magnetyczny głowy.

Jak postępować, gdy silny ból głowy jest dla nas codziennością?

Przede wszystkim nie należy bagatelizować takich bóli. Jak w przypadku większość przypadłości, może to bowiem oznaczać zdecydowanie poważniejszy problem niż nam się wydaje. Trzeba w odpowiednim czasie zasięgnąć pomocy fachowca i pójść na odpowiednie badania. Nasilające się migreny mogą być pierwszym symptomem dużo poważniejszych chorób, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Są to m.in.:
– nadciśnienie tętnicze
– choroby kręgosłupa
– guzy wewnętrzne. Nikt z nas nie chciałby usłyszeć takiej diagnozy. Dlatego tak ważna jest pomoc fachowca, zwłaszcza gdy mówimy o dolegliwościach w obrębie głowy. Najważniejsze jest to, aby natychmiast zacząć działać. Jakie kroki podjąć, gdy ból głowy w naszym przypadku nie ustępuje?

Rezonans magnetyczny – pomoc w zdiagnozowaniu

Rezonans magnetyczny to badanie nieinwazyjne i bezpieczne. Przede wszystkim jest to badanie, w trakcie którego nie stosuje się promieni rentgenowskich, których wielu pacjentów się boi. Jest także zupełnie bezpieczne dla kobiet w ciąży. Stąd też tak wiele osób, które pojawiają się u lekarzy pierwszego kontaktu po poradę w kwestii częstych migren, dostają skierowanie na badanie rezonansem magnetyczny. Dzięki takiemu badaniu możemy ustalić przyczyny częstych migren dzięki czemu – w przypadku wykrycia nieprawidłowości – dobranie odpowiedniego leczenia. Należ pamiętać, że rezonans magnetyczny to badanie, jest wykonywane w większości polskich miast, zarówno na NFZ jak i prywatnie .