Każda firma sprzątająca będzie posiadała troszeczkę inną ofertę i może świadczyć różne usługi. Wiele zależy od wielkości firmy, tego jakich posiada specjalistów oraz w jakim mieście się znajduje. Firma sprzątająca z Gdańska prawdopodobnie będzie oferować inne usługi niż taka, która znajduje się w niewielkim mieście. Nie znaczy to jednak, że nie mają one wspólnych cech. Czego więc powinniśmy oczekiwać od firmy sprzątającej?

Tekst we współpracy Cleanness – firma sprzątającą.

Jakie miejsca porządkuje firma sprzątająca?

Firmę sprzątającą zazwyczaj zatrudnia się do mieszkań i biur. Niemniej coraz częściej możemy zobaczyć firmy, które proponują czyszczenie magazynów, hal produkcyjnych, dużych sklepów a także terenów na dworze. Naturalnie zadania jakie wykonuje się w mieszkaniu będą się zawsze różniły od takich w magazynie. Firmy, które zajmują się sprzątaniem hal produkcyjnych zazwyczaj pracują przy myciu okien i ścian, odkurzaniu rurociągów i utrzymywaniu w czystości maszyn produkcyjnych. Chodzi tutaj przede wszystkim o likwidowanie smarów, zabrudzeń po klejach i kurzu. W halach produkcyjnych często niezbędna jest również konserwacja i dbanie o ciągi komunikacyjne i tym też zajmują się wybrane firmy sprzątające. W magazynach dla odmiany sprzątanie polegać może na odkurzaniu i myciu szaf.

Jeśli chodzi o sprzątanie galerii handlowych to przeważnie wiąże się to z bieżącym czyszczeniem podłóg i utrzymywaniem porządku w sektorach mięsnych, rybnych oraz piekarniach. Istotne jest w nich to, że porządek musi być zgodny z normami HACCP.

Sprzątanie w biurach i mieszkaniach – czego możesz wymagać?

Firmy sprzątające w Gdańsku najczęściej proponują ogarnianie mieszkań oraz biur. Taka serwis jest odpowiadający wymaganiom klientów, jednak przeważnie obejmuje odkurzanie, mycie posadzek, wycieranie kurzu i nieczystości z biurek, sprzętów elektronicznych, lamp i pozostałych mebli, jak również utrzymywanie czystości czy też okażanie w ubikacjach i kuchniach. W mieszkaniach dosyć często lokatorzy proszą o zrobienie prania, wieszanie i wyprasowanie go, a od czasu do czasu tak samo w lokalach usługowych jak i w domach, firmy sprzątające zabierają się za mycie okien, parapetów, szklanych drzwi czy też grzejników. Zdarza się także, że w zakresie obowiązków pracownicy tego typu firm dostarczają do biur produkty higieniczne jak na przykład papier toaletowy a także mydło.

Coraz częściej zdarza się, że firmy sprzątające z Gdańska angażowane są po skończonym remoncie. Wtedy zakres wykonywanych zadań różni się od tego na co dzień. Jest to bardzo czasochłonne zajęcie, które zwykle wymaga wykorzystania specjalnych środków chemicznych, wobec tego o wiele lepiej i szybciej jest powierzyć to wyspecjalizowanej ekipie sprzątającej.

Firmy sprzątające z siedzibą w Gdańsku zwykle oferują także sprzątanie na klatkach schodowych.

Co jeszcze może dla Ciebie zrobić firma sprzątająca?

Ostatnimi czasy spore firmy sprzątające rozpoczęły udostępniać usługę sprzątania terenów na dworze. Zazwyczaj zawiera ona koszenie trawy, zamiatanie liści z chodników czy też odśnieżanie dróg oraz parkingów w miesiącach zimowych. Zakres obowiązków przeważnie jest do ustalenia z klientem, ale często wchodzi w to również wywożenie śmieci lub przycinanie żywopłotów i drzew.

Niezmiernie często firmy sprzątające mają w swojej ofercie mycie elewacji oraz okien od strony dworu nawet w sytuacji, w której nie ma możliwości otworzenia okien więc konieczne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu.

Możemy zobaczyć również ofertę czyszczenia dywanów albo odnawiania podłóg. Usługi te nie są w standardowej ofercie więc wymagają dodatkowego zamówienia ich. Podłogi czasem są przez ekipę z firmy sprzątającej akrylowane oraz polimeryzowane, co poprawia ich wytrzymałość oraz przedłuża żywotność.

Jak widać firmy sprzątające mają bardzo duży wachlarz obowiązków i bez względu na to jaką usługę chciałbyś zamówić to prawdopodobnie znajdziesz do tego firmę w Gdańsku. Zalecamy za każdym razem zapytać się jakich środków chemicznych używa firma oraz doprecyzować zakres zadań, tak aby potem nie było żadnych niedomówień. Taką rzeczą może być mycie okien ponieważ najczęściej nie znajduje się w podstawowej usłudze.