Przy tworzeniu nowej zabudowy kuchennej pewnie spotkałeś się z dylematem – meble projektowanie pod wymiar czy gotowe? Wybór nie jest wcale jasny. W tym artykule postaramy się przybliżyć ci złe strony jak i dobre strony obu tych rozwiązań.

Meble na wymiar – forma i funkcja dla wymagających

Bezsporną dobrą stroną kuchni na zamówienie jest możliwość metamorfozy każdego detalu. Co więcej w małych i nieustawnych pomieszczeniach można stworzyć efektowną oraz funkcjonalną kuchnię. Nie ulega wątpliwości, że stworzenie kuchni na zamówienie wiąże się z większym kosztem. Na ostateczną cenę przyczynia się dobór tworzyw oraz wyposażenia szafek. Specjalista z salonu skamo.pl, który działa w okolicach Gdańska i Gdyni, pomoże ci zaprojektować rozwiązania dopasowane do ciebie. 

Meble gotowe – szybkie i budżetowe rozwiązanie

Nie jest tajemnicą, że gotowe meble kupione w sklepie meblowym są mniej kosztowne. Niemniej jednak jest to wyjście przede wszystkim do dużych i funkcjonalnych lokali. Meble te są zwykle wykonane z najtańszych materiałów, zatem w momencie, gdy nie zależy nam na jakości na lata wybierzmy tę opcję. Argumentem przemawiającym na korzyść mebli prefabrykowanych jest czas dostarczenia. Zwykle meble prefabrykowane są możliwe natychmiast, gdy na kuchnię na wymiar trzeba trochę zaczekać. Jednak produkty ze sklepu nie dają tak dużej sposobności personalizacji fragmentów, nie pomogą też ukryć ewentualnych krzywizn i defektów pomieszczenia.