Bardzo często firma sprzątająca angażowana jest do sprzątania biur, lokali usługowych albo wspólnych przestrzeni w korporacjach. Zazwyczaj można się również spotkać z chęcią wynajęcia takiej firmy kiedy lokatorzy wynoszą się z domu i nie chce im się sprzątać, lub już się wyprowadzili i pozostawili burdel, a właściciel nie ma czasu i chęci zajmować się tym sam. Ostatnimi czasy coraz powszechniejsze jest zatrudnianie pomocy w sprzątaniu do zwykłych mieszkań a także domów, kiedy mieszkańcy nie mają czasu lub chęci, a stać ich na firmę sprzątającą. Jak wygląda ta usługa? Ile trzeba zapłacić za firmę sprzątającą w Gdańsku i w Gdyni i dlaczego tyle.

Co składa się na cenę firmy sprzątającej?

Cena sprzątania mieszkań i biur zależy od wielkości podmiotu, który będzie wykonawcą. Koszty przy jednej osobie, która w ten sposób dorabia będą niższe od dużej firmy, która zatrudnia kilkanaście lub kilkadziesiąt ludzi. Następny aspekt, od którego jest zależna cena serwisu to czy chcemy zatrudnić osobę do posprzątania jednorazowo, czy regularnie, przykładowo raz w tygodniu.

Następny aspekt to lokalizacja – inne koszta sprzątania biur będą w Gdańsku niż w niedużej miejscowości. Ważne jest również czy Twoja przestrzeń do sprzątania jest w centrum miasta, czy może na przedmieściach.

Dodatkowo bardzo ważna jest ilość m2 mieszkania i jego stan. Znacznie więcej czasu będzie sprzątany piętrowy domek, niż kawalerka. Co za tym idzie – im więcej czasu zajmuje praca tym więcej będzie to kosztować. Identycznie jest z zabrudzeniem i naszymi oczekiwaniami co do sprzątania. Jeśli wymagamy odkurzenia, umycia podłóg i starcia kurzy to nie zajmie to długo. Jeśli jednak chcielibyśmy aby umyć okna, fugi i lodówkę, albo żeby wysprzątać mieszkanie po remoncie – będziemy musieli zapłacić więcej.

Sprzątanie biura a sprzątanie mieszkania – jaka to różnica?

Sam proces sprzątania wygląda zwykle jednakowo, może się jednak różnić cena, czas, albo ilość osób sprzątających. Przy sprzątaniu mieszkania wystarczy jedna osoba, biura najczęściej są wielkopowierzchniowe i jeśli miałby je posprzątać jeden pracownik to zajęłoby mu to bardzo dużo czasu. Dlatego w firmach zazwyczaj wymaga się więcej niż jednego pracownika. Różnić może się także obszar obowiązków – w domu istotne jest dla nas pozbycie się kurzu z szafek, zrobienie prania i wyprasowanie go, kiedy w biurowcach istotniejsze będzie wyczyszczenie biurek, wyrzucenie śmieci i zdezynfekowanie łazienek.

Ile trzeba zapłacić za sprzątanie biura w Gdańsku i Gdyni?

Cena definitywnie zmienia się zależnie od tego, jakie masz potrzeby, jak duży jest lokal do wyczyszczenia i jak często trzeba będzie to robić. Cenniki firm sprzątających w Gdańsku oraz Gdyni przedstawiają ceny za godzinę albo za wielkość lokalu. Za posprzątanie domu do 40m2 powinieneś się spodziewać ceny od 120 do 150 zł. Jeżeli Twój lokal jest większy i ma przynajmniej 3 pokoje, ta cena najprawdopodobniej urośnie nawet do 300 zł. Jeśli myślisz o tym, żeby bonusowo zostały umyte okna, dodaj do tej ceny większą kwotę. Przynajmniej 30 zł dodatkowo dasz za ten dodatek w Gdańsku albo w Gdyni. Jeśli okna są niestandardowej wielkości, albo chcesz umycia okien balkonowych, to dolicz co najmniej 40zł. W przypadku kiedy masz domek jednorodzinny należy liczyć się z jeszcze większą kwotą – przynajmniej 100-150 zł drożej będziesz musiał zapłacić w Gdańsku lub Gdyni. Zarządzający biurami zapłacą za sprzątanie zdecydowanie najwięcej. Koszt tego świadczenia w Gdańsku i Gdyni to co najmniej 500 zł za powierzchnię 100-200m2. 

Warto wiedzieć, że wymienione przez nas ceny są niezobowiązujące. Wiele zależy od Twoich ustaleń z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni na pewno znajdziesz taką, która zapewni Ci świetną cenę. Jedną z rekomendowanych firm w Gdyni jest cleanness.pl – sprzątanie biur.