Nie da się zaprzeczyć, że drewniane okna mają swój czar. Drewno jest materiałem, który pozwala osiągnąć naprawdę ładny wizualnie efekt. Okna drewniane są produktem stosunkowo kosztownym i wymagającym odpowiedniej pielęgnacji. Ich obróbka jest również wymagającym czasu zajęciem.

Mimo ceny i wymagań jakie drewno nakłada na właściciela, wciąż nie brakuje chętnych na tego rodzaju styl.

Dziś, kiedy mamy do czynienia z modernistycznym stylem architektonicznym, trzeba sporo fantazji by dopasować drewniane okna do całościowego wyglądu budynku. Okna drewniane w Krakowie bowiem, kojarzą nam się głównie ze starszymi budynkami. Ale mogą się również elegancko komponować w nowoczesnym budownictwie.

Spis treści:

Nowoczesny dom z drewnianymi oknami – jak to rozegrać?

Nowoczesne budownictwo cechuje się specyficznymi formami architektonicznymi. Zwraca się uwagę na niestandardowe bryły. Właściciele mieszkań budowanych w nowoczesnym stylu kładą nacisk na przestronne witryny, które pozwalają dobrze nasłonecznić do wnętrza. W tym celu wykorzystuje się dużo szkła i tworzy przeszklone przestrzenie.

Nowoczesne budownictwo wysoko stawia też ekologię i zapotrzebowanie energetyczne(ą) domostwa. Istotne jest to z jakich materiałów i przy użyciu jakich technik budynek powstaje.

Drewno jako naturalny surowiec mogłoby się dobrze wkomponowywać w ten tok myślenia. Wszak jest zeroemisyjne i w stu procentach naturalne. Jednak charakterystyczne kolory i fason, które cechują okna drewniane nie będą pasować do każdego projektu.

Najlepszym rozwiązaniem jest wiedzieć już na etapie projektowania, że chcemy mieć drewniane okna. Wtedy całość można opracować w taki sposób, aby cel ten osiągnąć.

Modernistyczne budowle i oldschoolowe wykończenia – jak je połączyć?

Współczesne budownictwo często opiera się na tworzywach sztucznych. Można z nich stworzyć przedmioty i ozdoby o wybranym kształcie. Jeśli chodzi o okna, które instaluje się w nowo wybudowanych domach zazwyczaj są to okna PCV. Są one stosunkowo tanie, a także łatwe w montażu i niewymagające wiele pracy już po założeniu.

Kiedy wymyślimy sobie okna drewniane jako zwieńczenie naszego budynku, jak wspomniano, warto mieć plan jak je zagospodarować. Wygląd domu powinien być w miarę jednolity, wszystkie elementy powinny tworzyć całość – jak puzzle. Dlatego dopasowując okna drewniane należy wziąć pod uwagę wygląd wewnętrzny i zewnętrzny mieszkania.

Wątpliwości? Rozwiej je!

Aby mieć szerszy wachlarz rozwiązań warto skontaktować się z specjalistą. Osoby zajmują się dekoracja wnętrz zawodowo z pewnością będą zdolni doradzić satysfakcjonujące rozwiązanie.

Zazwyczaj pracownicy tego sektora mają w głowie kilka różnych rozwiązań na realizację zadania. Warto podążać za ich doświadczeniem i zapozanć się z ich punktem widzenia.