Jakie okna zamontować?

Otwory okienne z drewna są uważane za okna przestarzałe, jakie powinno się powymieniać na okna nowszego typu. Prawda? Tak, choć nie do końca. Możemy w dzisiejszych czasach zauważyć wyraźny skok popularności okien drewnianych. Czy to dobre rozwiązanie?

Konstrukcja kontra użyteczność

Okna z drewna w swojej budowie nie są niewłaściwe, lecz gdy decydujemy się na tego rodzaju zastosowanie, ma to związek w głównej mierze z naszymi preferencjami estetycznymi. Okna wykonane z drewna wymagają z pewnością o wiele więcej pracy, by utrzymać je w nienagannym stanie mimo że oferują całkiem niezłe właściwości chociażby w przypadku szczelności i izolacji cieplnej, są one kosztowne jak na swoje możliwości.

Lepszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są okna z plastiku, a czasami też okna z aluminium, mimo że to jest osobny temat. Tworzywa sztuczne są tanie i dobre, a jeśli potrzebujemy wyższej jakości estetycznej, ponieważ nowoczesny minimalizm zwykłych okien nie spełnia oczekiwań, można zakupić okna ze specjalnymi okleinami imitującymi powłokę drewnianą. Wykorzystanie takich rozwiązań podnosi cenę zakupu okna tylko w stopniu minimalnym.

Chcesz wiedzieć więcej na temat okien? Sprawdź na: okna Mińsk Mazowiecki, okna grodzisk mazowiecki lub: okna Pruszków