Szeroki wybór

Bardzo ważną kwestią podczas urządzania domu lub mieszkania jest na pewno wybór podłogi do konkretnych pokoi. Typów jest bardzo dużo, zaczynając od wykładzin, a skończywszy na kafelkach. Najbardziej wymagające osoby, które w szczególności uwielbiają klasyczne rozwiązania, z pewnością skupią się jednak na drewnianych podłogach. Zwykle jest się wtedy przed wyborem: skusić się na parkiet czy panele?

Istota pielęgnacji

Zanim przejdziemy do poszczególnych minusów i plusów obu alternatyw, trzeba położyć ogromny ciężar na fakt, że niezależnie od tego, czy wybierzemy panele, czy parkiet, powinniśmy zaopatrzyć się w lakier do podłogi. Jest to klucz do odpowiedniej pielęgnacji drewna, które znajduje się pod naszymi nogami.

Co wybrać?

Parkiet jest rozwiązaniem znacznie bardziej kosztownym, ale przy tym niezwykle trwałym. Cena paneli może być nieco bardziej optymalna, ale w tym wypadku musimy zdawać sobie sprawę z niezbyt dobrej akustyki oraz faktu, że panele są dużo mniej wytrzymałe, przez co mogą wystarczyć na kilka lat mniej. Warto więc podjąć wybór na podstawie ilości pieniędzy, jakie mamy na ten zakup i oczekiwań odnośnie wyglądu oraz wytrzymałości. Trzeba także wiedzieć, że parkiet jest bardziej wymagający względem podłoża, na którym ma się znaleźć.