Z całą pewnością pompy ciepła słupsk i ich rozpoznawalność ciągle idzie do góry. Ten sposób ogrzewania jest ekonomiczny i ekologiczny, co bardzo przekonuje Polaków aby ich używać. Kilka lat temu w naszym kraju zostało zakupionych aż 56,5 tysięcy pomp ciepła. Specjaliści z organizacji technologii pomp ciepła {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła które służą do centralnego ogrzewania od 2020 roku do 2019 wzrósł o 77 procent.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów pomp ciepła. Niżej je wymieniliśmy.

Pompy wodne – co warto o tym wiedzieć?

Bez wątpienia dzięki temu, że mamy ciągłą dostępność wody możemy w normalny sposób funkcjonować każdego dnia. Często aby mieć wyżej wspomniany dostęp konieczne jest zastosowanie pompy, która ją doprowadzi do domu a także ogrodu. Na rynku możemy odszukać bardzo dużo rodzajów tych urządzeń. Takie pompy znajdują zastosowanie w wielu typach instalacji, są one używane na przykład do: zaopatrzenia w wodę za pomocą przepompowywania wody czystej a także brudnej ze studni, basenów bądź innych zbiorników naturalnych a także sztucznych. Niemniej jednak o pompy wodne należy dbać, oraz należy liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hybrydowe – co należy o tym wiedzieć?

Pompy tego typu, które nazywane są też pompami gruntownymi, są interesującą alternatywą. Stosuje się je wtedy, gdy woda znajduje się dość wysoko a sama instalacja wodociągowa musi być zrobiona możliwie jak najniższym kosztem. Te pompy samozasysające są chętnie wybierane są aby zasilić domki letniskowe, czy też systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Ponadto modele które są wydajniejsze bez wątpienia mogą być wykorzystywane także do celów przemysłowych bądź do tłoczenia wody którą wykorzystamy na potrzeby  spożywcze w domu jednorodzinnym. Pamiętaj, żeby dobrze o nią dbać a także ją pielęgnować przeciwnie remont pomp może być konieczny.

Powietrzna pompa ciepła – co należy o nich wiedzieć?

Popularność takich pomp rośnie, gdyż na początku nie trzeba w nie wkładać dużo pieniędzy. Ich źródłem ciepła jest powietrze które pobiera się z zewnątrz. Można je podzielić na to typu powietrze-powietrze oraz powietrze-woda. Pompę tego typu możemy używać w każdych okolicznościach. W takim wypadku konieczne jest wyposażenie nieruchomości w inne źródło ogrzewania, które będzie mogło wspomagać pracę pompu lub ewentualnie ją zastępowało w okresie dużych różnic temperatur w środku. Zalecane jest połączenie pompy powietrznej z układami niskotemperaturowymi.