Dużo osób posiadających wielki pokój zmaga się z problemem jak go zaaranżować. Pamiętaj, że niedużą przestrzeń również można wspaniale urządzić. Jeśli nie masz pomysłu przeczytaj nasz tekst bądź wynajmij specjalistę – architekt wnętrz w Konstancinie z pewnością zaaranżuje nieduży pokój po mistrzowsku.

Nie zapominaj o odpowiednich kolorach

Czy wiesz, że dobrze dobrana kolorystyka może zdziałać cuda? Kolor potrafi optycznie powiększyć Twój pokój. Do niewielkiego pokoju zaleca się wybierać niezbyt ciemne kolory. Kolor biały z pewnością jest najbezpieczniejszym wyborem, ze względu na to, że rozjaśni i rozświetli nieduży pokój, a także stworzy w nim wrażenie porządku, spokoju oraz estetycznej równowagi. Oprócz koloru białego na ścianach warto go także zastosować na meblach. Wprowadź też białe zasłony i firanki bądź białe dodatki, takie jak ramki na zdjęcia czy wazony. Nie zapominajcie aby również podłogę zachować w jasnych barwach. Jeśli jest ona już w ciemnym kolorze to fajnym pomysłem będzie położenie na niej jasnego dywanu. Oprócz białego koloru postaw na écru, beże, delikatne odcienie różu, brzoskwini i błękitu bądź łagodne szarości.

Mały pokój – warto poeksperymentować z fakturami!

Niestety ale białe odcienie mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać za bardzo sterylne. W tym przypadku trzeba zacząć zabawę teksturą. Różne materiały i wzory staną się subtelnym i wyrafinowanym sposobem na urozmaicenie aranżacji małego pomieszczenia. Na przykład możesz odsłonięte cegły zamalować na biały kolor, zmiksować detale matowe i połyskujące.

Centralny punkt niedużego pomieszczenia jest bardzo ważny

Jeżeli nie masz pojęcia od czego zacząć, spróbuj określić punkt centralny przestrzeni.
Zadaniem takiego punktu jest organizowanie wystroju i przykuwanie uwagi osób, które wchodzą do pomieszczenia. Tym punktem może być tak naprawdę dowolny element, czyli kwiatek, kominek, wzorzysty dywan, stolik do kawy, lub fotel.