Schody to fundamentalne rozwiązanie stosowane w pomieszczeniach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość łatwego przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami. Istotna jest ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, jednakże nie mniej ważny jest wygląd. Dziś opiszemy ci aktualne trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak by nowoczesne schody doskonale komponowały się w twoim wnętrzu. Znajdziesz tu kluczowe informacje o najbardziej popularnych rodzajach schodów, metodach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylu twojego mieszkania.

Spis treści:

Schody w stylistyce minimalistycznej

Podczas gdy w twoich wnętrzach panuje styl minimalistyczny, a jesteś dopiero na etapie budowy domu, możesz zdecydować się na schody wspornikowe, których struktura jest wyjątkowo uproszczona. Najlepiej sprawdzi się w tym wypadku najprostsza barierka – przykładowo taka wykonana ze szkła. Podczas wyboru wykończenia stopni masz całkowitą dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, jednak masz możliwość wybrać także z dużej oferty płytek. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie dobranego kolorystycznie do tworzywa wykończenia stopni do okolicznej ściany. Stworzy to świetne tło dla twoich schodów, a schody nie będą przytłaczały swoim gabarytem. 

Schody na zamówienie Gdańsk – tradycyjnie, w nowoczesnej aranżacji

Powierzchnię pod schodami można zaprojektować na wiele sposobów. Ważne będzie to zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Jeśli szerokość biegów będzie wystarczająca, pod schodami możemy umieścić wygodną sofę, urządzić pracownię czy domowe biuro. Aby ta przestrzeń dobrze nam służyła, odpowiednio jest wybrać schody z zabudowanym czołem stopnia, by pył i piasek nie dostawały się do przestrzeni, którą stworzyliśmy pod biegami. Istotne jest również zespolenie barierki ze stopniami, zastosowanie szklanej płyty zamocowanej bezpośrednio do stopni w miejsce tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – ozdoba twojego wnętrza

Naturalnie schody poza swoją podstawową funkcją są istotnym punktem każdego wnętrza. Ze względu na swoją kubaturę, a także powiązanie dwóch przestrzeni, silnie ściągają na siebie uwagę. Schody są zatem istotnym fragmentem każdego wnętrza i dlatego należy dłużej zastanowić się nad ich kształtem, kolorystyką, czy strukturą materiału. Aby maksymalnie dopasować wybór schodów do swojego domu warto zdecydować się na schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: Stolmark