Sala taneczna w domu to z pewnością był interesujący temat w czasie kolejnych lockdownów. Wobec zamkniętych restauracji, ludzie częściej widywali się w domowych warunkach. Więc imprezy oficjalnie się nie odbywały, za to nieoficjalnie przyjaciele mogli się skrzykiwać.

Warunki domowe przeważnie są skromniejsze niż możliwości lokali. Jednak pomysłowe głowy potrafiły organizować w nich nawet parkiet do tańczenia. Jeśli posiada sie wystarczającą powierzchnią, tylko fantazja może być przeszkodą w budowaniu rozwiązań.

Lubisz tańczyć?Wybierz właściwą podłogę do swojego domu

Domowe sale taneczne to alternatywa nie tylko dla tajnych spotkań towarzyskich w okresie pandemicznym. To również wygodna sprawa dla wszystkich fanek tańca. Zwolenników nauki różnych styli tanecznych przybywa z każdym rokiem. Wraz z ich liczbą wzrasta zapotrzebowanie na infrastrukturę, gdzie mogliby trenować. W przypadku gdy posiadamy odpowiednio dużo przestrzeni w domu, aranżacja takiego miejsca wydaje się interesującym pomysłem.

Trzeba być świadomym, że jest to wyzwanie wymagające czasu. Żeby wszystko tworzyło jednolitą całość konieczny jest projekt i inwestycja w postaci czasu i pieniędzy.

Aktywność ta startuje od analizy miejsca, gdzie ma znajdować się parkiet. Następnie należy zaprojektować i dopasować części do aranżowanego pomieszczenia. Wybór parkietu zależy od paru kwestii – żadnej z nich nie można lekceważyć.

Po pierwsze typ parkietu będzie zależał od tego, czy jest on kładziony z myślą o użytkowniku indywidualnym, czy też masowym.

Szkoły tańca bądź domy kultury muszą uwzględniać prawdopodobieństwo większej eksploatacji podłogi w Gdańsku. Dlatego myśląc o parkiecie, istotne jest aby określić jego wytrzymałość. Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj podłoża, na które kładzie się podłogę. Na przykład kiedy pod parkietem jest beton powinno się zakupić piankę amortyzującą. Szczególnie w przypadku upadków może się ona okazać zbawcza.

Klimat miejsca powinien być uwzględniany gdy wybiera się parkiet. Przy różnych gatunkach tańca efektywne okazują się różne konstrukcje. Jeśli parkiet ma być używany do hobbystycznego treningu tańca, standardowy parkiet wystarcza w zupełności. Warto jednak być świadomym, że istnieją szczególnie wypłaszczane, bądź też antypoślizgowe podłogi.

Układanie podłogi – kto nam z tym pomoże?

Istnieją różne sposoby instalowania parkietu. Często wykorzystuje się jednostronnych taśm PCV. Występują również specjalne urządzenia, które ułatwią kleić podłogę. Niektóre rodzaje desek można samodzielnie ściągać i zakładać przy użyciu klucza nasadowego.

Jeśli nie czujemy się pewni w tej kwestii można skontakować się z fachowcem. Pracownicy odpowiednich salonów pomogą nam nie tylko wybrać parkiet, ale też go ułożyć.

Dadzą nam też rady dotyczące pielęgnacji podłogi. Konserwacja tego typu powierzchni znacznie przyczynia się do utrzymania ich w dobrym stanie i wydłuża ich żywotność.