Nowoczesne budownictwo nieustannie ewoluuje, oferując coraz więcej nieszablonowych rozwiązań. Kiedy jednak budujemy dom, jedna sprawa jest niezmienna od dziesiątek lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na kilka typów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych ziem, na jakich dom ma się znajdować. 

Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są konieczne?

Kluczowym zastosowaniem, jakie posiadają instalacje przeciwwilgociowe, jest w pierwszej kolejności zabezpieczenie podziemnych elementów budynku. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe używane są, kiedy dom stoi na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir albo piasek. Jeśli jednak nie znajduje się na nich bezpośrednio, ale pod warstwą nieprzepuszczalnych ziem występują wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe także są kluczowe. 

Zalety tego rozwiązania

Zalety, jakie oferują instalacje przeciwwilgociowe, można wypisywać nieustannie. Wydaje się jednakowoż, że często jest to pomijana kwestia w trakcie planowania wzniesienia domu – nie powinno tak być, ponieważ jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów całej konstrukcji, który gwarantuje jej bezpieczeństwo oraz stabilizację. Dlatego trzeba zaopatrzyć się w należyte instalacje przeciwwilgociowe, jeśli grunt choć trochę tego oczekuje. 
Interesuje Cię temat budowy domu? Zobacz: ekipa budowlana | remonty lublin materiały budowlane mrągowo