Siatki zgrzewane to produkt, jaki często możemy spotkać, jednakże zwykle nie zauważamy go. Siatki zgrzewane posiadają takie szerokie użycie, że w swoim czasie będziemy ich potrzebować. Ten rodzaj siatki jest znacząco rzadziej spotykany, niż uniwersalna siatka pleciona, jednakże w coraz większej ilości przypadków konsumenci postanawiają o jej zakupie.

Siatka zgrzewana czy pleciona? Co będzie lepszym wyborem?

Aby odpowiedzieć sobie na rozterkę odnośnie wyboru siatki, powinno się najpierw pomyśleć, jakie istnieją pomiędzy nimi różnice. Standardowa siatka pleciona to zazwyczaj pokryta cynkiem stal z ochroną PVC. Powstaje ona w technice zaplatania ze sobą prętów i tworzenia z nich powtarzalnych otworków. Kształt, jaki spotykany jest przede wszystkim, to romby.

W przypadku siatki zgrzewanej również otrzymujemy stal w postaci pokrytej cynkiem, uzupełniająco powleczoną warstwą PCV. Siatki zgrzewane zazwyczaj wykorzystuje się przy grodzeniu działki. To rozwiązanie jest nadzwyczaj estetyczne i mocne. Siatki zgrzewane możemy zakupić we wszelkich dostępnych opcjach kolorystycznych, zmieniana jest również wielkość otworów, wysokość, albo długość rolki. 

Siatki zgrzewane – zalety

Jedną z głównych i najważniejszych zalet siatek zgrzewanych jest łatwość montażu. Po kupnie siatki zyskujemy sztywny materiał, którego nie ma potrzeby formować i rozciągać, jak w sytuacji siatek plecionych. Dobrej jakości sztywny pręt z pewnością nie ulegnie zniszczeniu w momencie stawiania. W dodatku, należy wskazać na zaletę, że siatka zgrzewana pozwala na przepływ powietrza i światła słonecznego.