Plisy okienne cieszą się coraz większą popularnością z powodu licznych korzyści, które niosą. Świetnie zastępują tradycyjne rolety. Istnieje wiele firm w Warszawie zajmujących się sprzedażą plis okiennych. Jednak, żeby znaleźć najlepsze żaluzje plisowane, należy zwrócić uwagę na parę głównych parametrów. Jak tak właściwie działają żaluzje plisowane? Co koniecznie warto o nich wiedzieć? Z jakiego powodu warto się na nie zdecydować? Jak wybrać najlepsze plisy okienne?

Jak działają plisy okienne?

Plisy nazywane są też roletami plisowanymi. Ich celem jest zasłanianie szyb, co jest możliwe dzięki rozkładanemu materiałowi. System składa się dzięki listewce i możliwe jest ułożenie jej w wybranej konfiguracji regulując ilość przepuszczanego światła. Rolety plisowane mogą być wykonane z różnych tkanin – najczęściej wykorzystywane są różnego rodzaju tworzywa sztuczne takie, jak na przykład poliester. 

Inwazyjny oraz nieinwazyjny sposób montażu żaluzji

Rolety można założyć na dwa sposoby – inwazyjny oraz bezinwazyjny. Pierwszy z nich opiera się na wierceniu dziur w oknie. Plisy można dzięki temu mocować do każdego rodzaju i kształtu okna, a co więcej nie będą one blokować możliwości otworzenia go na oścież. Mnóstwo osób wybiera jednak montaż nieinwazyjny, gdyż nie ma potrzeby wiercenia w listwach. Montaż jest możliwy dzięki odpowiednim zaczepom umieszczanych do ramy okna. Zaczepy będą znacznie korzystniejszym wyjściem, niemniej należy wiedzieć, że są delikatniejsze. 

Jakie są dostępne typy żaluzji plisowanych?

Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet plisowanych. Najczęściej kupowane są klasyczne rolety przystosowane do pionowych ram. Innym wyjściem są rolety, które można zakładać na oknach dachowych. Ponadto rolety mogą być dostosowane do ram o nietypowych kształtach – nadają się do ram okrągłych lub skośnych. 

Żaluzje plisowane – zalety

Dzięki roletom plisowanym można regulować stopnień dopływu światła. W przeciwieństwie do klasycznych żaluzji możliwe jest zakrycie dowolnej częściokna – na przykład tylko połowę. Następną zaletą jest wyjątkowo proste użytkowanie. Rolety są lekkie, solidne oraz prezentują się ładnie, dzięki czemu pasują do większości pomieszczeń. Można je dopasować do wyposażenia, ponieważ na rynku dostępne są warianty nie tylko w rozmaitych kolorach, ale także wzorach. Wiele osób wybiera termoizolacyjne rolety plisowane – zimą nie ucieka z pomieszczenia ciepło, a latem nie dostają się do niego promienie słoneczne.

Jak znaleźć dobre plisy okienne?

Znalezienie odpowiednich plis okiennych jest stosunkowo łatwe, wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Przede wszystkim należy dopasować je do kształtu i wielkości ramy okiennej. Podczas wybierania nie należy pominąć także materiału, z którego zostały zrobione plisy. Zgodnie z własnymi preferencjami powinno się dopasować kolor i wzór.
Podczas wybierana odpowiednich żaluzji plisowanych zdecydowanie należy zwrócić uwagę na firmę, ponieważ to właśnie ona gwarantuje najwyższą jakość artykułów. Wiele osób wybiera PIOGAL – plisy. Marka jest rzetelna i godna zaufania, a także można spodziewać się sprawnej realizacji. Za wyborem firmy PIOGAL – plisy w Warszawie przemawia przede wszystkim wieloletnia obecność na rynku, ale też wiele pozytywnych opinii.