Siatki zgrzewane znajdują zastosowanie niemal wszędzie. Z całą pewnością najczęściej stosowane są w przemyśle, architekturze czy też oczywiście w budownictwie. Będziemy je widywać wykorzystane do do grodzenia domków jednorodzinnych, ogrodów, a także posesji. Także często znajduje zastosowanie do osłaniania drzewek albo budowy klatek które są przeznaczone do hodowli zwierząt. Niewątpliwie, że siatki zgrzewane mają większe zastosowanie niż siatki osłonowe, które znajdują zastosowanie na boiskach, wysypiskach śmieci, hodowlach, ogródkach, na rusztowaniach, przeciw ptakom, na balkonach.

Zastosowanie siatek zgrzewanych – ile ich jest?

Siatki zgrzewane wykonuje się z drutów stalowych, ocynkowanych, kwasoodpornych, sprężynowych, żaroodpornych, miedzianych, pokrytych otuliną PCV. Panele siatki posiadają specjalnie formowane oczka które mają eleganckie zakończenie. Nie zapominajmy, że konstrukcja siatki jest mocniejsza dzięki zgrzewaniu drutów w każdym miejscu skrzyżowania.

Zastosowanie siatek zgrzewanych – sprawdź je?

– budownictwo – siatka zgrzewana może znaleźć szerokie zastosowanie w budownictwie. Może być stosowana jako element siatki która służy do budowy do budowy osłon, sufitów podwieszanych, boksów, ścianek działowych lub balustrad. Ze względu na swoją budowę używa się ją też do budowy barier ochronnych, a także urządzeń wentylacyjnych.

– hodowla zwierząt – z siatki tego typu budowane są wolier dla ptaków, klatek, wybiegi i gołębniki. Przez duża wytrzymałość siatek zgrzewanych buduje się z nich pułapki na szkodniki które nie umieją przegryźć tego materiału,

– przemysł – siatki tego typu znajdują zastosowanie w zabezpieczaniu maszyn produkcyjnych, jako przegrody regałowe, kosze druciane, zabezpieczenie linii produkcyjnych, pojemniki transportowe, półki siatkowe, kosze wysypowe.

Cechą charakterystyczną takich siatek jest bardzo prosty montaż.