Panele winylowe to nowość na rynku w Polsce. Dużo osób może mieć złe skojarzenia, kiedy słyszy nazwę panele winylowe. Najprawdopodobniej ma wówczas przed oczami produkty z minionej epoki, które kojarzone są z słabym standardem wykończenia. Teraźniejsze panele winylowe to jednak coś absolutnie innego. Trójmiasto to miejsce, gdzie to rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. Dzisiaj zaprezentujemy Ci jakie dobre strony ma to rozwiązanie i gdzie można je zastosować.

Spis treści:

Sprawdź właściwości paneli winylowych

Panele winylowe składają się zazwyczaj z czterech warstw, z czego zewnętrzna warstwa odpowiada za uszczelnianie powierzchni. Poniżej warstwy górnej znajduje się warstwa z wydrukiem wzoru panelu – najczęściej jest to naśladowanie drewna. W następnej kolejności znajduje się rdzeń winylowy i warstwa stabilizacji. Z uwagi na swoją dużą odporność panele winylowe świetnie sprawdzą się w budynkach mocno eksploatowanych. Często stosuje się je w kinach, budynkach użyteczności publicznej.

Najważniejsze zalety paneli winylowych

Nie bez przyczyny panele winylowe cieszą się tak dużą popularnością. Z uwagi na swoje doskonałe właściwości i odpowiednią cenę można je zauważyć w wielu miejscach. Pośród najważniejszych plusów podłóg winylowych możemy wyróżnić:

Mnogość wzorów

Aktualnie na rynku znajduje się tak wiele rodzajów paneli winylowych, że z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie, poza klasycznymi, drewnianymi imitacjami istnieją także takie wykonane z ceramiki czy kamienne.

Gwarancja ciszy

Parametry akustyczne podłóg winylowych są szczególnie prawidłowe, panele tłumią odgłos, który tworzy się w czasie chodzenia.

Nieskomplikowany montaż

Panele winylowe nadają się do własnoręcznego montażu, szczególnie te elastyczne; większość z nich montuje się przez system bezklejowy, a sam proces trwa jedynie kilka godzin.

*****************

Czy panele winylowe to odpowiedni wybór? Według nas stanowczo – tak. Sprawdź okoliczne firmy oferujące montaż paneli winylowych w Gdyni czy ogólnie w Trójmieście i wybierz odpowiednią podłogę do swojego pomieszczenia.

Źródło informacji: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/